سرویس و تعمیر پکیج

سرویس و تعمیر پکیج با توجه به نقش پررنگی که پکیج در زندگی روزمره ما دارد، یکی از ضروری ترین خدمات محسوب می شود. مهندسین همیشه به دنبال راهی برای کاهش هزینه ها و کاهش مصرف سوخت و انرژی بوده اند و توانسته اند به راهی برای کاهش مصرف گاز دست پیدا کنند: جایگزینی پکیج به جای آبگرمکن. پکیج های دیواری علاوه بر ایفا کردن نقش آبگرمکن، می توانند نقش یک موتورخانه را نیز ایفا کرده و وظیفه‌ راه اندازی سیستم گرمایشی خانه را نیز به عهده بگیرند. از طرفی ساختمان های امروزی دیگر جایی برای بخاری ندارند و بیشتر از شوفاژ و رادیاتورها استفاده می کنند. به همین خاطر تعمیر پکیج یکی دیگر از خدماتی است که بر کیفیت زندگی ما تاثیر دارد و غفلت از آن ممکن است هزینه های زیادی برایمان بتراشد. با سرویس پکیج به‌طور سالیانه می توانید هزینه های تعمیر و نگهداری را به حداقل برسانید و عمر مفید پکیج را افزایش دهید.

الو آچارچی

برای شروع این مقاله در باندا نیاز بدانیم چه زمانی پیکیج ما نیاز به تعمیر دارد؟ لزوم پی بردن به جواب این مسئله داشتن اطلاعات کافی در مورد اجزا و نوع کارکرد پیکیج ها می باشد، بنابراین ما در این مثاله سعی داریم شما را با این مقوله آشنا کنیم پس با ما همراه باشید. قطعا شما اطلاعاتی در مورد پیکیج ها دارید ولی بهتر است که از دیدگاه یک تعمیرکار به مسئله نگاه کنید. گاهی شناسایی نادرست مشکل پکیج ضررهای مالی بسیاری به مصرف کننده وارد می کند. با توجه به این نکته لزوم یادگیری ماهیت و هف پیکیج ها معلوم می شود. برای شروع به شما پیشنهاد می کنیم یک عیب یابی کلی نموده و به کمک کارشناسان آچارچی به طور حدودی مشکل و یا علت کار نکردن پکیج و یا خرابی آن چیست؟ اینکه شما خودتان شخصا بتوانید از پس تعمیر پکیجتان بر بیایید کاملا به خودتان بستگی دارد که تا چه اندازه در انجام امور فنی تبهر دارید، البته باید در نظر بگیرید که هر دستگاهی اعم از گرمایشی، سرمایشی و ... تعمیرات و اطلاعات مخصوص به خود را می طلبد. ما در آچارچی به وسیله افرادی متخصص و متبهر با تجربه و رزومه کاری موفق و در عین حال با اخلاق و صبوری آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشیم.


الو آچارچی

سرویس پکیج
سرویس دستگاه در واقع مانند پیشگری قبل از درمان است. حتی اگر به صورت طولانی مدت پکیج شما بدون ایراد در حال کردن است به این معنی نیست که دستگاه دچار مشکل نشده، زیرا ممکن است در خلال کارکرد، دستگاه به مرور زمان دچار اختلال شده باشد و در طولانی مدت باعث بروز مشکلاتی شود که هم از نظر هزینه و هم نظر زمان به صرفه نباشد و شما میتوانید به سرویس به موقع و بررسی دستگاه از این اتفاق جلوگیری کنید. همانطور که در جریانن هستید متداول ترین وسیله گرمایشی پکیج دیواری می باشد. سرویس سالیانه پکیج باعث جلوگیری از خرابی آن شده و در نتیجه هزینه های اختمالی را کاهش می دهد. این موضوع اثبت شد است که هزینه سرویس دستگاه ردر یک بازه زمانی مشخص همواره کمتر از هزینه تعمیر مداوم و تعویض قطعات پکیج است. با توجه به بالا رفتن قیمت قطعات بهتر است که به شکل اصولی نگهداری شود. از آنجاییکه مختل شدن کارکرد پکیج می توانید فعالیت های محل مسکونی و اداری را دچار مشکل کند به شما پیشنهاد می کنیم که حتما با یک شرکت حرفه ای و متخصص در تماس باشید. آچارچی طی سال ها فعالیت در زمینه خدمات نصب، تعمیر و تنظیم وسایل خانگی و اداری سعی در ارائه بهترین و مناسب ترین خدمات به همراه استانداردترین قیمت دارد.


تعمیرات پکیج
اگر پکیج شما دچار مشکل شد شما می توانید با انجام این موارد یک عیب یابی ساده انجام دهید تا زمانی که با شرکت خدماتی تماس گرفتین با دادن اطلاعات کافی در امر تعمیر دستگاه تسریع ببخشید. در ابتدا باید روکش پکیج را برداشته و صفحه احتراق را جدا نمایید تا بتوانید دما و فشار شوفاژ را چک نمایید. مواردی که باید بررسی کنید: خاموش روشن شدن دستگاه، احتراق، درست کار کردن پمپ پکیج، عملکرد شیر سه راهه و ترموستات دود را شامل می شود. قسمت بعدی مدار آب گرم دستگاه است که شما می توانید با تمیز کردن فیلتر آب گرم مصرفی شروع کنید و بعد از آن با بررسی ظرفیت حرارتی پکیج و تغییر درجه حرارت آب گرم از درست کار کردن این قسمت اطمینان پیدا کنید. به ترتیب بعد از مدار آب گرم نوبت به مدار شوفاژ است که شما باید شیرهای رفت و برگشت را ببندید و بعد از آن آب پیکج را تخلیه نمایید سپس فیلتر برگشت، شیر اطمینان و محفظه احتراق را تمیز نمایید. آخرین قسمت که شاملمدار گاز است نیازمند تمیز کردن مشعل و منیفولد است و همچنین کنترل مسیر گاز را نباید فراموش کرد. در انتها لازم است که اتصلات آب و گاز را بررسی نموده و با توجه به مواردی که شد حدود مشکل دستگاه خود را حدس زده و برای تعمیر آن اقدام نمایید. مشکلاتی متعددی ممکن است باعث دردسر شود و شما را به زحمت بیاندازد از جمله روشن نشدن پکیج که در این صورت مشکل می تواند از برق اصلی و برق دستگاه، دمای آب و یا مشعل و سیم کشی پکیج باشد. ولی ممکن است چکیج روشن باشد ولی دما افزایش پیدا نکند در این صورت یا مشعل تنظیم نیست یا دیگ پکیج کثیف است و یا کلید زمستانی-تابستانی دستگاه فعال نباشد و حتی ترموستات دستگاه روی درجه پایین باشد. اگر پمپ پکیج نسوخته باشد امکان دارد مشعل آن به درستی کار نکند. اگر دمای آب گرم پایین است، در این مورد امکان اینکه کویل مخزن ذخیره گرفته و یا پمپ آب گرم مشکل دارد. در مواردی امکان اینکه ترموستات روی درجه پایین تنظیم شده باشد و یا ترموستات خراب شده باشد هم وجود دارد. اگر فشار آب وردوی کم باشد دبی آب کاهش پیدا می کند که برای پیدا کردن مشکل باید لوله کشی داخل پکیج بررسی شود. زمانی لازم به هواگیری است که متوجه شوید یک طرف پکیج سرد و طرف دیگر گرم است. ریست شدن ترموستات با تمیز کردن دیگ پکیج و پر کردن آب داخل آن حل می شود. با تمیز کردن دیگ و دودکش دستگاه و تنظیم تهویه هوا و مشعل از تولید بوی ناخوشایند دستگاه جلوگیری کنید. در هر صورت در صورت بروز هرگونه مشکل در سیستم پکیج خود می توانید به راحتی با مجموعه خدماتی آچارچی تماس گرفته و علاوه بر گرفتنن مشاوره در زمینه تعمیر دستگاهتان از مزایا و امکانات این محموعه استفاده کنید.